Ramona: „Mam dwoje małych dzieci i umieram!”

Easy HPV Test

Matka dwójki dzieci miała zaledwie 30 lat, kiedy zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy. Mimo to, że jej ostatnie badanie ginekologiczne wykazywało, że wszystko jest w porządku. Lekarze przeprowadzili u niej operację Wertheima, ale w przypadku Ramony los przyrządził bardzo okrutny scenariusz.

Ponieważ rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym rakiem w grupie wiekowej poniżej 45 lat, niestety zebrało się sporo historii. Ale na szczęście, poza dużą ilością smutku, każda z nich znalazła też pozytywne strony swojej choroby – i oczywiście, ogromną radość, że są na drodze uzdrowienia lub już zostały wyleczone. Historie też wskazują na to, że musimy być ostrożne. Coroczne badania przesiewowe na wykrycie raka i zaawansowany, bezpieczny testu HPV do wykonania w domu to minimum, co możemy zrobić dla naszego zdrowia, ale musimy też zwracać uwagę na pojawiające się nieprawidłowe objawy.

Zamów teraz

Może to tylko problemy hormonalne…

W przypadku Ramony choroba prawdopobodnie rozwinęła się bardzo szybko, ponieważ ostatnie badanie ginekologiczne wskazywało na to, że wszystko jest w porządku. Chociaż w jej przypadku pojawiły się znaki ostrzegawcze: krwawienia międzymiesiączkowe. Większość kobiet, a nawet lekarzy nie zawsze myślą o tym, że to może być coś poważnego: uważają, że to tylko jakieś zapalenie, problemy hormonalne. Ale czasami, aby mieć pewność, zaleca się wykonanie konizacji. W przypadku Ramony wynikiem tego zabiegu była diagnoza nowotworu złośliwego, czyli raka szyjki macicy.

Przeszła operację Wertheima i usunięto jej macicę. Ale niestety w jej przypadku los przyrządził bardzo okrutny scenariusz: stwierdzono nawrót choroby, wykryto u niej kolejne guzy w pęcherzu moczowym, okreżnicy, odbytnicy, a także w węzłach chłonnych. „Pomyślałam, że to jest niemożliwe, mam dwójkę małych dzieci, a ja umieram. Płakałam, zadzwoniłam do męża… Potem wzięłam głęboki wdech i powiedziałam sobie, że koniec narzekania, to nie pomoże nikomu. Wyleczę się i koniec” – wspomina.

Zamów teraz

Po operacji niezbędna była radioterapia i chemioterapia, przez które nie było jej łatwo przejść ani fizycznie, ani psychicznie. „Kiedy masz raka, przede wszystkim musisz się skupić na sobie. Musisz zebrać wszystkie siły, by móc przejść przez to. To było bardzo trudne mając pod opieką małe dzieci. Nie mogłam być „egoistką”, ponieważ moje dzieci potrzebowały mamy.”

Choć leczenie wiązało się z dużym bólem, w przypadku młodej mamy leczenie odniosło sukces: obecnie jest bezobjawowa. Zdaje sobie sprawę, że choroba może powrócić, ale jej rodzina podtrzymuje ją na duchu. „Chcę się zestarzeć z moim mężem, chcę zostać babcią… A tymczasem staram się żyć tak, jakby rak nigdy nie istniał.”

Zamów teraz

Już możemy wykonać test w domu!

Na szczęście obecnie istnieje już znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnej cytologii: takie jak Easy HPV Test firmy Neumann Labs, przy pomocy którego w sposób wygodny, bez udziału lekarza możemy upewnić się, czy nie jesteśmy nosicielami któregokolwiek z wirusów. Zajmująca się od 1998 roku diagnostyką wirusa brodawczaka ludzkiego firma Neumann Labs za pomocą klinicznego badania obejmującego 6000 osób udowodniła skuteczność tego rozwiązania przeznaczonego do wykonania w domu.

Cytologia może mieć także wynik fałszywie ujemny, ponieważ wykrywa tylko 70 procent typów nowotworów dających przerzuty. Poza tym, cytologia nie wykazuje, czy właściciel próbki jest nosicielem wirusa HPV. Nie wiadomo więc, czy istnieje ryzyko późniejszego rozwoju choroby.

Zamów teraz

Dlatego oprócz badania cytologicznego warto wykonać także test HPV.

Easy HPV Test firmy Neumann Labs jest niezwykle prosty, szybki, bezproblemowy w użyciu, jego zastosowanie jest pobodne do zakładania tamponu. Badanie pobranej próbki następuje w profesjonalnych warunkach i pozwala na wykrycie obecności wszystkich znanych wirusów wysokiego ryzyka. Test zostaje dostarczony przez firmę kurierską i w przypadku dodatniego wyniku wskazane jest skonsultowanie się z ginekologiem.

EASY HPV TEST – test do wykonania w domu w celu zapobiegania rakowi szyjki macicy

199  129 

Inne kobiety też szczerze opowiedziały swoją historię uzdrowienia na stronie internetowej Easy HPV Test, które możesz przeczytać klikając tu.

Easy HPV Test