„Mam raka, a wychowuję dwójkę dzieci. Czy w ogóle przeżyję?”

Easy HPV Test

Samotna matka – przed diagnozą – pracowała na pełny etat, aby zapewnić swoim dwojgu dzieciom wszystko, czego potrzebują. Co roku wykonywała obowiązkowe badania kontrolne, jej wyniki za każdym razem były w normie, dbała o swoje zdrowie, zdrowo się odżywiała i regularnie uprawiała sport. Jednak na początku 2013 roku cytologia wykazała nieprawidłowość.

„Powiedzieli mi, że to nic niezwykłego, często się zdarza, a mój organizm sam skoryguje, wyleczy nieprawidłowość. Jednak sześć miesięcy później wyniki wymazu znów wykazywały anomalie” – przypominała sobie zdarzenia 36-letnia Trish.

Biopsja potwierdziła stan przedrakowy, więc lekarze zalecili zabieg LEEP (podczas zabiegu ambulatoryjnego pobierany jest wycinek w celu usunięcia zakażonego obszaru – red.). Jednak podczas kolejnego badania okazało się, że operacja się nie powiodła i konieczne jest wykonanie znacznie drastyczniejszej konizacji, w trakcie której z tkanki szyjki macicy wycięta zostaje kilkucentymetrowa stożkowa część.

„To było bardzo ryzykowne, martwiłam się, bo chciałam jeszcze urodzić dziecko. Kiedy się obudziłam ze znieczulenia, mój lekarz przekazał mi złą wiadomość, że niestety konieczne było wycięcie większego fragmentu, niż się spodziewano. 24 listopada 2013 roku, dzień przed Świętem Dziękczynienia mój lekarz wezwał mnie na konsultację. Przy badaniu obecny był jeszcze jeden lekarz, miałam złe przeczucia, co kilka chwil później niestety się potwierdziło.”

Wyniki Trish wykazały zaawansowane stadium raka szyjki macicy, co oznaczało, że nowotwór zaatakował już nie tylko szyjkę macicy. Miała zaledwie kilka możliwości do wyboru: radioterapię i chemioterapię oraz całkowitą lub częściową histerektomię.

„Gdy tylko wyszłam z gabinetu lekarskiego ogarnął mnie smutek, kompletnie się załamałam, nie wierzyłam, że to właśnie ze mną się dzieje. Mam raka, a wychowuję dwójkę dzieci i prowadzę dom. Jak ja sobie dam radę? Czy w ogóle przeżyję? Czy będę mogła wychować swoje dzieci? Czy będę mogła jeszcze urodzić dziecko? Czy też stracę ważną część mojej kobiecości kosztem uratowania życia? Jak powiem mojej rodzinie i bliskim? Naprawdę chcę zrezygnować z życia? Nawet nie znalazłam jeszcze miłości mojego życia, mojego przyszłego męża!”

4 lutego 2014 roku Trish usunięto macicę, usuwając tym samym wszystkie komórki rakowe z jej organizmu. Mówi, że była to najtrudniejsza decyzja w jej życiu. Ale wiedziała, że nie ma innego wyboru, musi za wszelką cenę ratować swoje życie. „Nie czuję nienawiści wobec raka, ponieważ wszystkie złe rzeczy, których doświadczyłam pokazały mi, jak bardzo powinnam cenić swoje życie. Że nie należy się bać i że wszystkie bitwy można w ostateczności wygrać.”

Obecnie Trish jako ambasador Narodowej Koalicji ds. Walki z Rakiem Szyjki Macicy (NCCC) stara się zwrócić uwagę na profilaktykę i wspiera kobiety zmagające się z podobnymi schorzeniami.

Już możemy wykonać test w domu!

Na szczęście obecnie istnieje już znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnej cytologii: takie jak Easy HPV Test firmy Neumann Labs, przy pomocy którego w sposób wygodny, bez udziału lekarza możemy upewnić się, czy nie jesteśmy nosicielami któregokolwiek z wirusów. Zajmująca się od 1998 roku diagnostyką wirusa brodawczaka ludzkiego firma Neumann Labs za pomocą klinicznego badania obejmującego 6000 osób udowodniła skuteczność tego rozwiązania przeznaczonego do wykonania w domu.

Cytologia może mieć także wynik fałszywie ujemny, ponieważ wykrywa tylko 70 procent typów nowotworów dających przerzuty. Poza tym, cytologia nie wykazuje, czy właściciel próbki jest nosicielem wirusa HPV. Nie wiadomo więc, czy istnieje ryzyko późniejszego rozwoju choroby.

Dlatego oprócz badania cytologicznego warto wykonać także test HPV.

Easy HPV Test firmy Neumann Labs jest niezwykle prosty, szybki, bezproblemowy w użyciu, jego zastosowanie jest pobodne do zakładania tamponu. Badanie pobranej próbki następuje w profesjonalnych warunkach i pozwala na wykrycie obecności wszystkich znanych wirusów wysokiego ryzyka. Test zostaje dostarczony przez firmę kurierską i w przypadku dodatniego wyniku wskazane jest skonsultowanie się z ginekologiem.

*

Inne kobiety też szczerze opowiedziały swoją historię uzdrowienia na stronie internetowej Easy HPV Test, które możesz przeczytać klikając tu.

Easy HPV Test