Amanda: Mój maluszek uratował mnie przed rakiem, gdyby nie on, już bym nie żyła

Easy HPV Test

Lekarz oświadczył trzydziestoletniej matce trojga dzieci, że ma raka szyjki macicy. Zmianę patologiczną szyjki macicy kobiety wykryto przy porodzie jej trzeciego dziecka, gdyby nie ten maluszek, rak być może nie zostałby wykryty na czas. Amanda mówi, że przez czały czas walczyła dla swoich dzieci, nigdy dla siebie.

30-letnia Amanda przed chorobą prowadziła życie przeciętnej matki z dwójką dzieci, była w ciąży z trzecim dzieckiem, które urodziło się w styczniu 2018 roku. Szczęśliwe, radosne chwile narodzin dziecka zostały jednak przyćmione wiadomością lekarza o tym, że podczas porodu wykrył u niej patologiczną zmianę na szyjce macicy.

„Po dwóch tygodniach musiałam wrócić do szpitala na wykonanie biopsji, a wyniki dalszych badań także potwierdziły podejrzenie, że mam raka, na dodatek typu agresywnego. Zupełnie się załamałam. Mój świat się zawalił. Myślę, że absolutnie nie można się przygotować do usłyszenia zdania: Ma Pani raka!”

Matka wówczas już trójki dzieci mówi, że najtrudniejszym zadaniem było przekazanie tragicznej wiadomości rodzinie, matce, ojcu i mężowi. „Byłam matką czterolatka, dwulatka i czterotygodniowego malucha, myśl, że może nigdy nie zobaczę jak dorastają, całkowicie mnie załamała”.

Na Amandę czekała długa seria zabiegów: sześć tygodni radioterapii i chemioterapii oraz brachyterapii (naświetlanie źródłem promieniowania – zwykle wprowadzonego operacyjnie – do guza lub w pobliżu guza – red.).

„Podczas zabiegów dostałam zapalenia jelit, byłam pozbawiona energii, wyczerpana. Ale przez cały czas nigdy nie zapominałam, że jestem matką trójki małych dzieci, muszę się nimi opiekować, liczą na mnie i potrzebują mnie. Nie miałam innego wyboru, wiedziałam, że muszę iść do przodu i robić swoje. Cały czas walczyłam dla nich, nie dla siebie, każdego dnia podejmowałam walkę dla nich. Miałam wielkie szczęście, że przez cały czas otrzymywałam ogromnie dużo pomocy i wsparcia od mojej rodziny.”

Zdaniem Amandy w jej wyleczeniu i powrocie do zdrowia bardzo pomocne było to, że uświadomiła sobie swoje matczyne obowiązki, nie dając nawet szansy na to, aby z powodu depresji i frustracji poddać się w walce z chorobą. Mówi, że do dziś ma emocjonalne wzloty i upadki i już nigdy nie będzie tą samą osobą, którą była przed chorobą, ale mimo to czuje się szcześliwą i jest wdzięczna losowi. Radzi innym kobietom, aby regularnie chodziły na badania, bo chociaż wyniki jej badań cytologicznych zawsze były ujemne, gdyby poprosiła o wykonanie bardziej profesjonalnych i dokładniejszych badań, może mogłaby uniknąć tych wszystkich okropności.

„Moje trzecie dziecko, mój synek jest moim cudem. Gdyby nie on, może nie wykryto by u mnie raka na czas. I teraz bym już nie żyła. Uratowało mi życie i chociażby z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa.”

Już możemy wykonać test w domu!

Na szczęście obecnie istnieje już znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnej cytologii: takie jak Easy HPV Test firmy Neumann Labs, przy pomocy którego w sposób wygodny, bez udziału lekarza możemy upewnić się, czy nie jesteśmy nosicielami któregokolwiek z wirusów. Zajmująca się od 1998 roku diagnostyką wirusa brodawczaka ludzkiego firma Neumann Labs za pomocą klinicznego badania obejmującego 6000 osób udowodniła skuteczność tego rozwiązania przeznaczonego do wykonania w domu.

Cytologia może mieć także wynik fałszywie ujemny, ponieważ wykrywa tylko 70 procent typów nowotworów dających przerzuty. Poza tym, cytologia nie wykazuje, czy właściciel próbki jest nosicielem wirusa HPV. Nie wiadomo więc, czy istnieje ryzyko późniejszego rozwoju choroby.

Dlatego oprócz badania cytologicznego warto wykonać także test HPV.

Easy HPV Test firmy Neumann Labs jest niezwykle prosty, szybki, bezproblemowy w użyciu, jego zastosowanie jest pobodne do zakładania tamponu. Badanie pobranej próbki następuje w profesjonalnych warunkach i pozwala na wykrycie obecności wszystkich znanych wirusów wysokiego ryzyka. Test zostaje dostarczony przez firmę kurierską i w przypadku dodatniego wyniku wskazane jest skonsultowanie się z ginekologiem.

*

Inne kobiety też szczerze opowiedziały swoją historię uzdrowienia na stronie internetowej Easy HPV Test, które możesz przeczytać klikając tu.

Źródło: Cervivor

Zjdęcie jest tylko ilustracją!

Easy HPV Test